Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Amasra Restoranları

Amasra Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

Amasra tarihi ve turistik açıdan olduğu kadar yemek yenilecek restoranları ile de tatilcilerin gözdesi...
Balığın insan hayatında önemli bir rol oynadığı inkâr edilemez. Özellikle de lezzeti ve sağlığa olan yararları ele alınınca, balık Amasra sofralarının vazgeçilmez bir yiyecek olmuştur.

Amasralılar bilirler ki bir sofra mutluluk yaratmalı, iştah açmalıdır. Yemeye başlandığında mutlaka sağlık dağıtmalıdır. Amasralı mönü tasarımcıları, yemeklerin özellikle de balık ve salatanın mideden önce göze hitap etmesini isterler.

Amasra'nın en meşhur yiyecekleri de balık ve salatadır ki Amasra salatası ile ünlüdür. İçinde 36 çeşit malzemenin bulunduğu bu salata sadece tadı ile değil görselliğe ile de kendisine hayran bırakmaktadır.

Amasra lokantalarında yemeğe başlamanın en güzel zamanı, güneşin batmaya yaklaştığı saatlerdir. İşte o zaman, içeceğinizi doldurmalı, hafif mezelerle başlamalısınız akşam yemeğine. Mezeler dediysek de öyle kalamar, karides değil Ayvalık'taki gibi, kavun, peynir, kızartma daha çok tercih edilir burada...

Amasra lokantaları da daha çok eski yapıların restore edilmesi ile oluşmuştur, hatta yolunuz düşerse eğer şöyle bir çevrenize bakın, ahşap binalar göreceksiniz, işte bu lokantalar en eskileridir bu yörenin.

Siz Amasra'da lokantaya gitmeden siparişinizi verin, nasıl istediğinizi söyleyin ve sahilde bir yürüyüş yaparak gidin ayırttığınız masaya doğru. Hemen gelsin balıklarınız ve Amasra salatanız... Emin olun siz de tadına doyamayacaksınız...

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu