Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Ayder Yaylası Yapılacak Şeyler

Ayder Yaylası Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

Ayder Yaylası Heliski

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Ayder Yaylası
1 kişi tavsiye yazdı Ayder Yaylası Heliski

Doğu karadenizin yemyeşil şehri Rize'de kaplıcaları ve doğası ile ünlenen Ayder Yaylası, heliski sporu ile daha da popüler bir tatil merkezi haline geldi. ...

Ayder Yaylası, Batı Karadeniz'de Rize ili sınırları içerisinde, Artvin'e doğru, sahilden içeride yer alan Çamlıhemşin ilçesine bağlı, bu ilçeden gürül gürül akan bir dereye paralel devam eden yaklaşık 19 km.'lik yolun ardından ulaşılan dünya üzerindeki cennet tanımına uyacak nadir güzellikte bir yerdir.
Ayder Yaylası, bir çok büyükşehirden Trabzon Havalimanına direk uçuşlar ile en büyük sıkıntı olan ulaşım sorunun ortadan kalkmasıyla yerli yabancı bir çok ziyaretçiyi kendine çekmeye başladı. Turizm açısından henüz gelişme aşamasında olan Ayder Yaylası'nda günümüzde orada yaşayan yerli halkın işlettiği genellikle tamamen ahşap malzeme kullanılarak yapılmış 30 civarında az oda sayısı olan konaklama tesisi vardır. Bu tesisler ile birlikte hediyelik eşya satan, yeme-içme, ulaşım, tur ve rehberlik hizmeti veren sınırlı sayıda küçük işletme vardır.

Ayder Yaylası, kimleri memnun eder, gidildiğinde neler yapılabilir, ne zaman gidilse daha keyifli birazda bunlardan bahsedelim; Ayder Yaylası, ülkemizde doğaya uyum sağlayabilmiş sayılı tatil yapılabilecek yerlerden biridir. Yaylanın en ilgi çeken tarafı keşfedilecek bir çok doğal güzelliğe ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Yayla etrafındaki daha yüksek rakımlarda yer alan göller, yaylalar günübirlik turlar düzenleyen yerel rehberler eşliğinde dolaşılabilir. Bunun dışında jeep safari yapılarak da bu güzelliklere ulaşılabilir.

Ayder Yaylası'nda henüz yeni yapılmaya başlanan heliski sporu yerli yabancı bu aktiviteye meraklı olan sporcuları özellikle kış aylarında Ayder'e çekmeye başlamıştır. Helikopter ile uygun pistlere bırakılan sporcular profesyonel organizatörler eşliğinde paket dahilinde kayak-ulaşım-konaklama-yeme-içme gibi hizmetlerden yararlanmaktadırlar.

Ayder Yaylası'nda yoğunlukla bahar ve yaz aylarında karların erimesi ile debisi yükselen Fırtına Deresi'nde rafting sporu yapılmaktadır. Gerekli tüm teçhizat ile profesyoneller bu aktiviteye katılmak isteyenlere gerekli hizmetleri vermektedirler.

Geçmişi 1700'lü yıllara dayanan ülkemizin sayılı kaplıcalarından Ayder kaplıcaları da Ayder Yaylası gezisinde faydalanılacak Ayder'in sahip olduğu diğer bir çekici tarafıdır. Bölge halkı ve geçmiş dönemlerde yaşamış milletler tarafından uzun yıllardır kullanılan kaplıca modern tesisleri ile ülkenin dört bir tarafından kaplıca severleri buraya çekmektedir.

Ayder Yaylası'nda doğayla uyum içerisindeki görüntüsü ile sıcak, samimi hizmet veren küçük ahşap oteller dışında, kampçılık yapmaya uygun, çadır ve karavanları ile bölgeye gelenler için alanlar vardır.

Ayder Yaylası tüm bu aktivitelerin yapılabilmesi, henüz bozulmamış zengin bitki örtüsü ve faunası, vadileri, yaylaları, dereleri, şelaleri, gölleri ile ülkemizde kesinlikle görülmesi gereken nadir yerlerden biridir.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu