Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Ayvacık Yapılacak Şeyler

Ayvacık Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

Kayıt bulunamadı.

Kendine has dokusu, her kesimin ilgisini çekebilecek çarpıcı doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılarıyla Ege'nin en özel ilçelerinden biridir Ayvacık.
Çanakkale'ye bağlı şirin mi şirin bir ilçe olan Ayvacık, bahçe içinde taş evleri, tarihi kalıntıları, zeytin bahçeleri ve Ege'nin sıcaklığını yansıtan güler yüzlü insanları ile huzur bulacağınız bir yerdir. İlçe topraklarının bir bölümü Ege Bölgesi'nde yer alsa da, daha büyük bölümü Marmara Bölgesi sınırları içindedir. Kendine has dokusu, her kesimin ilgisini çekebilecek çarpıcı doğal güzellikleri ve tarihi kalıntılarıyla Ege'nin en özel ilçelerinden biridir Ayvacık.

Kahvaltı: Ayvacık tatilinizde güne doğal, organik ürünlerle hazırlanan bir kahvaltıyla başlayabilirsiniz. Ev yapımı reçeller, peynir çeşitleri, bölgede yetişen leziz zeytinler ve daha birçok taptaze ürünle donatılmış bir kahvaltıyla güne başlamak, enerji depolamanızı sağlayacak.

Köy Pazarında Alışveriş: Cuma günleri kurulan köy pazarına adım attığınızda, rengarenk tezgahları gördüğünüzde kendinizi kaybedeceksiniz adeta. Taptaze ürünlerin, yöresel eşyaların, kıyafetlerin sergilendiği köy pazarında Avyacık köylerinden yerli halk gelip kendi ürünlerini sergilemektedirler. Bu pazarda zeytin ve zeytinyağının en lezzetlilerini satın alabilirsiniz. Pazar alışverişiniz sırasında rengarenk giyimli Yörük kadınları dikkatinizi çekecektir. Onlardan saf, doğal dağ kekiği veya el emeği kese, heybe ve eşarplardan alabilirsiniz.

Doğa Yürüyüşü: Çanakkale Ayvacık'ın doğal güzellikleri içinde yapılacak en keyifli aktivitedir doğa yürüyüşü. İsterseniz tarihi dokusu ile dikkat çeken sokaklarda yürüyebilir, isterseniz de sahilde, dalga sesleri eşliğinde uzun bir yürüyüş yapabilirsiniz. Doğanın en güzel renklerini sunduğu Ayvacık, ev sahipliği yaptığı birbirinden güzel koyları ve bölgeleri ile yürüyüş için birçok seçenek sunmaktadır. Bölgedeki en popüler yerlerden biri olan Kadırga koyunda Midilli manzaralı, zeytin ağaçlarının gölgesinin kapladığı yolda yürüyüş yaparken şehrin gürültüsü, karmaşası çok gerilerde kalacak.

Yüzme: Ayvacık, Assos, Sokakağzı ve çevresindeki koylarda, plajlarda yapılacak en keyifli aktivitedir yüzme. Masmavi sularda kulaç atarak yorgunluğunuzu atabilir, güneşlenebilir, gülümseyen güneşin altında kısa bir şekerleme yapabilir ya da yüzme haricinde farklı su sporlarını da deneyebilirsiniz.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu