Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Ayvalık Restoranları

Ayvalık Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

Midilli Adası'nın tam karşısında, sırtını dağlara dayamış muhteşem güzellikte bir tatil bölgesidir Ayvalık.

Eski bir Rum yerleşimi olan Ayvalık, zengin bir yemek kültürüne sahiptir. Özellikle deniz ürünleri ön plana çıkar Ayvalık'ta. Ahtapot köftesi, balık bamya, fener balığı kavurması, sirkeli kalamar, nohutlu mezgit ilk akla gelen lezzetlerinden. Ayvalık'ın zengin yemeklerinin birçoğu otla yapılır. Fakat Ayvalık tostu da oldukça ünlüdür.

Ayvalık'ta yemek yiyebileceğiniz birçok restoran ve lokanta bulunuyor. İşte Ayvalık'ta gönül rahatlığıyla yemek yiyebileceğiniz mekanlar:

Ayvalık Paşa Çorba Salonu: Zeytinyağlı ve yemeklerini damağınızla buluşturur Ayvalık Paşa Çorba Salonu. Özellikle şevkibostan sevenlerin kesinlikle mekana gelmesini tavsiye ederiz. Kabak çiçeği dolması başta olmak üzere tüm zeytinyağlı yemekleri oldukça enfes… Ayvalık Paşa Çorba Salonu Talat Paşa Caddesi üzerinde bulunuyor.

Bay Nihat Restoran - Cunda: 1978 yılında hizmet vermeye başlayan Bay Nihat Restoran Ayvalık - Cunda'nın en beğenilen ve en çok tercih edilen mekanlarının başında geliyor. Balık çeşitlerinin ve mezelerin bol miktarda olduğu restoranı güzel bir akşam yemeği için tercih edebilirsiniz.

Günay Restaurant: Cunda'da hizmet veren Güney Restaurant, deniz ürünleri ve ot mezeleri başta olmak üzere tüm yemek ve mezeleriyle oldukça iddialı bir mekan. Mezeleri arasında; kaya koruğu, izvinya, hardal, ısırgan otu, turp otu bulunuyor. Özellikle deniz kestanesini denemenizi tavsiye ederiz. Güzel ve keyifli bir gece için Günay Restaurant'ı tercih edebilirsiniz.

Martı Restaurant: Ayvalık'ta eğlenceli bir gece geçirmek isteyenlere önerebileceğimiz bir diğer mekan Martı Restaurant. Mekan özellikle zeytinyağlı yemekleriyle ve mezeleriyle ön plana çıkıyor. Tavuk etli bamya, kabak bayıldı, imam bayıldı, enginar ve daha birçok lezzeti tadabileceğiniz Martı Restaurant Gümrük Meydanı'nda yer alıyor.

Nesos Restaurant, Dede'nin Yeri, Ayvalık Yemek Evi ve Artur Restaurant Ayvalık'ta yemek yiyebileceğiniz diğer mekanlardır.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu