Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Beyoğlu Restoranları

Beyoğlu Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

İstanbul'un en hareketli noktalarından biridir Beyoğlu… Hatta İstanbul'un uyumayan nadir ilçelerinden biridir. Her zaman cıvıl cıvıl, kalabalık ve neşelidir. Kimileri Beyoğlu'nu 'İstanbul'un kalbinin attığı yer' olarak nitelendirir.
İstanbullar, vakit geçirmek ve eğlenmek için Beyoğlu'nu tercih ederler. Aynı durum yabancı turistler için de geçerlidir. Çünkü Beyoğlu, tarihi mekanların bol olduğu, gece hayatının durmadığı, alışveriş için fazlaca alternatifin bulunduğu bir ilçe… Hal böyle olunca Beyoğlu'nda yemek yenilecek yerlerin çoğunluğu da gün geçtikçe artıyor. Beyoğlu'nda her bütçeye ve her damak zevkine uygun restoran bulunuyor.

Beyoğlu'nda yemek yenilecek yerlerin başında İstiklal Caddesi geliyor. İstiklal Caddesi üzerinde bulunan lezzet noktalarından birini seçebilir ve alışveriş yorgunluğunuzu bu restoranlardan birinde gidebilirsiniz. İster Türk lezzetleri, ister fast-food, isterseniz de dünya mutfaklarından lezzetler barındıran restoranları tercih edebilirsiniz.

İstiklal Caddesi dışında Beyoğlu'nda yemek yenilecek yerlerden biri de İstiklal Caddesi'nin sonunda bulunan Tünel'deki restoranları deneyebilirsiniz. Ev yemeği, fast-food ve yine dünya mutfağından seçeneklerin bol olduğu restoranlarda kendinize eşsiz bir ziyafet çekebilmeniz mümkün. Sadece yemek değil tatlı tercihinizi de yine bu restoranlardan birinde kullanabilirsiniz.

Akşam yemeği eşliğinde biraz eğlenmek ve dostlarınızla keyifli sohbetler gerçekleştirmek isterseniz Asmalımescit bölgesini tercih edebilirsiniz. Burada bulunan restoran/barlarda yemeğinizi yedikten sonra, alkollü içeceklerin de tadına bakabilirsiniz.

Beyoğlu'nun Taksim bölgesinde yer alan bazı restoranların muhteşem boğaz manzarasına sahip terasları bulunuyor. Dilerseniz akşam ya da öğlen yemeğinize, İstanbul'un eşsiz boğaz manzarası ile keyif katabilirsiniz.

Tercihinizi balık ve deniz ürünlerinden yana kullanmak ve biraz eğlenmek istiyorsanız, tercihinizi Nevizade'den yana kullanabilirsiniz. Taksim'de bulunan Nevizade mekanları, fasıl eşliğinde eşsiz lezzetler sunmak için sizleri bekliyor.

Beyoğlu'nda yemek yenilecek yerler deyince akla gelen diğer bir seçenekte Cihangir'de bulunan kafelerdir. Genellikle kalabalık arkadaş grupları tarafından tercih edilen bu kafe/restoranlar, nezih ortamı ve seçkin menüleriyle, keyifli bir öğle veya akşam yemeği geçirmenizi sağlıyorlar.

Cihangir'in yanı sıra Karaköy'de Beyoğlu'nda yemek yenilecek yerlerin başında yer alıyor. Özellikle Karaköy, son dönemlerde ardı ardına açtığı birbirinden keyifli mekanlarla, Beyoğlu'nun en gözde yemek yenilecek yerlerinden biri haline geldi. Karaköy, sadece akşam ve öğle yemekleri için değil, keyifli kahvaltılar için de uygun mekanlara sahip olan bir semt. Kahvaltı için tercih edebileceğiniz diğer bir bölge ise Galata'dır. Burada bulunan kafelerde, kendinize ve dostlarınıza eşsiz bir kahvaltı keyfi yaşatabilirsiniz. Galata, balık ve deniz ürünleri tercih edeceklere de birbirinden leziz alternatifler sunuyor.

Şimdiden afiyet olsun…

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu