Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Bodrum Merkez Yapılacak Şeyler

Bodrum Merkez Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

Naviga Yatçılık

  • Tekne Turu
  • I
  • Bodrum Merkez
0 kişi tavsiye yazdı Naviga Yatçılık

Bodrum merkez konaklamalarınızda yapabileceğiniz şeylere aşağıdaki metinlerimizden göz atabilirsiniz.
Mavi Yolculuk: 1960'larda Halikarnas Balıkçısı'nın yakın arkadaşlarının önderlik ettiği bir grup aydınla yapılan deniz yolculuklarının ismi Mavi Yolculuktur. Mavi yolculuk, Bodrum ve çevresinin eşsiz doğa güzelliklerini keşfetmek için yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir. Bodrum yapımı ahşap guletlerle çıkılan mavi yolculuk turlarında izlenecek rota, gün sayısı ve teknenin boyutları tatilcilerin isteğine göre belirlenmektedir.

Mavi Yolculuğun klasik güzergahı şöyledir: Bodrum, Karaada, Pabuç Burnu, Kargıcık Bükü, Orak Adası, Alakışla Bükü, Çökertme, Ören (Keramos), Akbük, Gökova, Sedir adası, Karacasöğüt, Değirmen Bükü, Kargılı Koyu, Tuzla Koyu, Yedi Adalar, İngiliz Limanı, Gökçeler Bükü, Küçük Çatı, Büyük Çatı, Körmen Limanı ve Knidos.

Günlük Tekne Turu: Bodrum'un kara yolu ile ulaşılamayan koyları da dahil olmak üzere birçok koyunu keşfetmenin mümkün olduğu günübirlik turlardır. Teknelerin çoğu yolculuğa Gümbet limanından başlayıp kara ada istikametinde Bodrum sahil şeridi boyunca Ortakent Körfezi, Akvaryum Koyu, Gökova Körfezi gibi koylar gezilmektedir. Bir günlük bu geziler, kartpostal görünümündeki bu koylarda yüzme, güneşlenme ve dalış keyfini sunmaktadır.

Yat Yarışları: Yatçılık sektörünün oldukça gelişmiş olduğu bölge olan Bodrum'da, yat yarışları 1989 yılından bu yana düzenlenmektedir. İzleyenlere inanılmaz bir görsel şölen yaşatan yarışlar her yıl ekim ayında yapılmaktadır.

Su Sporları: Bodrum arkeolojik geçmişi ve sualtı florasının zenginliği nedeniyle Türkiye'nin önemli dalış noktalarından biridir. Bölgede yaklaşık 20 tane dalış noktası bulunmaktadır. Büyük Banko, Küçük Banko, Kargı Adası, Köçek Adası, Yassıkaya Adası, Orak Ada Burnu bu noktalardan bazılarıdır. Dalışın yanı sıra yelken, su kayağı ve rüzgar sörfü de yapılabilecek diğer aktiviteler arasındadır.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu