Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Cunda Restoranları

Cunda Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

Neo-klasik yapıların çevrelediği Cunda Adası, doğayla iç içe, sessiz sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olanlar için vazgeçilmez bir tatil beldesi.
1964 yılında bir kara yolu bağlantısıyla Ayvalık'a dâhil edilen Cunda, bir ada olmaktan çıkıp yarımadaya dönüşmüş. Adaya dolmuş motorlarla gitmek de mümkün. Çok sayıda kilise ve manastırın bulunduğu adanın etrafı çam ve zeytin ağaçları ile çevrili.

En hareketli bölgesi ise restoranların omuz omuza verdiği sahil boyu. Ada merkezinde sıralanmış balıkçı lokantalarında, balık ve deniz mahsullerinin yanı sıra yöreye özgü meze ve zeytin yağlıların tadına doyamayacaksınız.

Cunda kıyısındaki balık lokantalarında, avlanma yasağı dışındaki temmuz ve ağustos aylarında minik papalinaların süslediği akşam sofralarına ise diyecek yok. Hafta sonu kaçamaklarının vazgeçilmezi Cunda'da konaklayanlar, akşam sofralarının vazgeçilmez olduğunu da bilirler.

Ayvalık Cunda'ya geldiğinizde, arabanızı otoparka bırakmanız gerekir önce, çünkü balık restoranlarının bulunduğu kıyıya ve çarşıya araç geçişi yasak. Ancak bir uyarı da bulunalım, hafta sonları özellikle de cumartesi günleri biraz erkenden gitmenizde fayda var, aksi takdirde arabanızı park ederken biraz yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Cunda balık restoranlarının olduğu caddeye doğru yürüdüğünüzde, kahkaha ve kadeh tokuşturma sesleri duymaya başlarsınız yavaş. Hemen ardından mis gibi balık kokuları çalınır burnunuza. Yavaş yavaş oturacak bir masa ararsınız kendinize. Tabii, eğer erkenden gitmediyseniz ya da rezervasyon yaptırmadıysanız deniz kenarındaki masaları kapmanız biraz zor olacaktır.

Gözünüze kestirdiğiniz bir Cunda restoranına girer, balığınızı söylersiniz. Ama Cunda'da balıktan önce masayı şenlendiren yiyecekler de vardır. Olmazsa olmaz Ege mezeleri. Ege'nin doğasından çalınarak hazırlanmış kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi, semizotu yoğurtlaması, hele hele yeşillikler. İnsan neredeyse mezelerle doyuyor burada. Öyle çok çeşit var ki hangisini seçeceğinizi şaşırıyorsunuz. Bir de üzerine balıklar ve içecekler gelince demeyin keyfinize.

Cunda restoranlarında bir akşam keyfi yapmak ise niyetiniz, ilk nereden başlayacağınızı söyleyelim, belki bir kolaylık, bir başlangıç olur size. Eşe dosta haber verin, sohbetini özlediğiniz arkadaşlarınızı çağırın ve hemen bir hafta sonu belirleyin hep birlikte. Zaten her hafta sonu sizi ve dostlarınızı beklemekte Cunda balık restoranları.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu