Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
 • Yakınımdaki Oteller
 • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Cunda Yapılacak Şeyler

Cunda Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

10

Aşiyan Zeytin Evi

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Cunda
1 kişi tavsiye yazdı Aşiyan Zeytin Evi

Ekbir yağ ve zeytinleri güvencesiyle Aşiyan Zeytin Evi'miz hizmetinizdedir. ...

Aşiyan Hediyelik Eşya

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Cunda
0 kişi tavsiye yazdı Aşiyan Hediyelik Eşya

Cunda Adası'nda hediyelik eşya, bijuteri, gümüş ve doğal taş alanında ilk ve öncü olarak Aşiyan Hediyelik Eşya vardı. Biz hemen Cunda Aşiyan Apart Pansiyon'un altında yer alan mağazamızda siz dostlarımıza anılarınızı süsleyecek güzellikler yaratıyoruz. Alanımızda öncüyüz. Temel prensibimiz karşılıklı güvendir. ...

Cunda Adası Alışveriş

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Cunda
0 kişi tavsiye yazdı Cunda Adası Alışveriş

Cunda Adası özellikle yaz aylarında okulların kapanması ile çok hareketlenmektedir. ...

Cunda Adası, yılın on iki ayı ziyaret edilebilecek, doğal ve tarihi güzellikleri bir arada sunan ve birçok tatil yöresinden farklı bir yerdir.
Ada oluşu, değişik kültürlere sahip insanlara ev sahipliği yapmış olması, Ege coğrafyasında yer alması Cunda Adası'nın keşfedilecek birçok özelliğinin olduğunu gösterir.

Cunda Adası'nda yapılacak şeylerin ne olduğunu merak edenler için hazırladığımız aşağıdaki listeye göz atmanızı öneriyoruz.

Ada sınırları içerisinde Rumlardan kalan birçok tarihi yapı ve yerleşim yerleri vardır. Rumların yaşadığı eski yerleşim yerlerinden biri olan Cunda Adası Pateriça Köyleri de bunlardan biridir. Cunda Adası'nın en uç kesimlerinden birinde bakir kalabilmiş, balıkçılık ve zeytincilik ile uğraşan köylülerin yaşadığı, içerisinde bir kilise de olan bu eski yerleşim yerini keşfederken aynı zamanda harika bir denizde yüzebilirsiniz.

Cunda'da bulunan ve mutlaka gezmenizi önerdiğimiz diğer tarihi yapılar ise Taksiyarhis Kilisesi, Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi, Cunda Adası Kız Okulu ve Cunda Adası Despot Evi'dir. Bu tarihi yapıları gezip adanın tarihnde yolculuğa çıkabilirsiniz.

Cunda denince akla elbette ilk gelen şeylerden biri de rakı balıktır. Adanın merkezinde yer alan birbirinden sevimli restoran ve mekanlarda Ege'nin en taze ve lezzetli deniz ürünlerini tadabilir, sevdiklerinizle birlikte keyifli ve uzun bir yemek yiyebilirsiniz. Sadece Ayvalık'ta tutulan papalina balığını yemeden Cunda'dan dönmeyin.

Cunda'da yapabileceğiniz en keyifli aktivitelerden biri de tekne turuna çıkmaktır. Günübirlik olarak düzenlenen tekne turlarında çevre ada ve adacıklar ile koyları keşfedebilir ve masmavi denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Cunda'nın simgelerinden biri olan Taş Kahve'de bir keyif kahvesi içmeden Cunda'dan dönmek olmaz. Dibek kahvesi olarak da bilinen bu eşsiz lezzetteki kahveden dilerseniz eve götürmek üzere de satın alabilirsiniz.

Cunda'nın sokaklarında yürüyüşler yapabilir, tarihi Rum evlerini görebilir, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Ada merkezinde bulunan dükkan ve mağazalardan kendinize ve sevdiklerinize Cunda hatırası hediyeler alabilirsiniz.

Cunda'ya yakın mesafede yer alan Ayvalık, Ayvalık Merkez ve Sarımsaklı'ya da gidebilir ve gezi rotanızı genişletebilirsiniz.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu