Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Datça Restoranları

Datça Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

Muhteşem denizli koyları, görülmeye değer doğal güzellikleri ve içinizi ısıtacak güneşi ile Datça, yalnızca ruhunuza değil eşsiz tatlarıyla midenize de hitap edecek bir seyahatin kapılarını açıyor.
Ege'nin zeytinyağı ile hazırlanan muhteşem tatları ile gönünüzü fethedecek olan Datça, ülkemizin zengin mutfağının önemli temsilcilerinden biridir adeta. Her bir restoran ya da kafesinde tadına doyamayacağınız lezzetlerin servis edildiği ilçe, gelen yabancı turistlerin de favori lezzet durakları arasına girmeyi başarmaktadır. Henüz gitmeden merak uyandıracak bu lezzetlere ise özellikle bölgede yer alan konaklama birimlerine yakın konumdaki mekanlarda ulaşmak mümkün.

Ege ve Akdeniz'in kavuştuğuna tanık olduğumuz Datça'da lezzetler de bir o kadar harmanlanmış durumda. Genellikle zeytinyağlı yemekler, mezeler, balık ve deniz mahsullerinden oluşan yöresel tatlara sahip olan Datça'da ilk yapmanız gereken canınızın ne istediğine karar vermek. Eğer tercihiniz özel lezzetlerden olan kabak çiçeği dolması, fava ve ezmelerden Akdeniz otlarına kadar her çeşidini bulabileceğiniz mezelerden yemek istiyorsa o halde Fevzi'nin Yeri'ni tercih etmelisiniz. Mekan ilçede biraz iç kısımlarda yer alsa da ağaçların altında keyif dolu bir akşam yemeği olanağı sunuyor.

Tabi denizin yanı başında yer alan Datça'ya gelmişken karidesin, barbunun, levrek ve çipuranın en lezzetlilerini yemeden dönmek olmaz. Canınız deniz ürünleriyle dolu bir sofrada doyasıya yemek ve size sunulan mezelerin tadına bakmak istiyorsa Hüsnü'nün Yeri'ni tercih edebilirsiniz. Üstelik restoran denizin hemen yanı başında yer alıyor.

İlçede ayrıca 3B ismiyle anılan bal-badem-balık mutlaka denenmesi gereken lezzetlerin başında gelmektedir. Daha önce yemediğiniz kadar lezzetli bal ve bademe erişebileceğiniz bu durakta aynı zamanda hafızanızdan çıkmayacak kadar taze ve doğal ürünlerle dolu geleneksel Türk kahvaltılarını tadabilirsiniz.

Kısacası Datça'da Ege'nin lezzetli tatlarıyla hazırlanan zeytinyağlı mezeleri tatmadan, muhteşem levreğini yemeden, kabak çiçeği dolması, organik salatalar, lokum pilavı, çökertme kababını denemeden seyahatinizi sonlandırmayın. Tüm bu lezzetlere hem merkezde hem de deniz kenarında yer alan restoranlarda ulaşmanız mümkün

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu