Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Edremit Yapılacak Şeyler

Edremit Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

10

Petra Öykü Piknik Alanı ...

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Güre
1 kişi tavsiye yazdı Petra Öykü Piknik Alanı ...

10

Altınoluk Dalış Kulubü

  • Dalış Turu
  • I
  • Altınoluk
1 kişi tavsiye yazdı Altınoluk Dalış Kulubü

Kaz Dağları'nın eteklerinde, yeşilliklerin arasında gizlenen doğal güzelliğiyle uzun bir tatil için en ideal yerlerden biridir Edremit.

Edremit'in her köşesi yeni bir keşif alanıdır. Sadece doğası değil, tarihi değerleri de keşfedilmeye değecek kadar güzeldir. Ege Denizi'nin en güzel plajları arasındaki Akçay ve Altınoluk plajları başta olmak üzere birçok plaj ve kumsala sahip olan Edremit'te yapılması gereken şeyler hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz sizlere.

Edremit'te ne yapılır, Edremit'in en görülesi yerleri nelerdir sorularına cevap vereceğimiz bu sayfamıza göz atabilirsiniz...

Edremit'te ilk olarak denizin, güneşin tadını çıkarmalısınız. Uzun kumsallarda dinlenirken, şezlongunuza uzanıp kitap okumayı da sakın ihmail etmeyin. Aynı zamanda dalışa meraklıysanız eğer, Edremit Körfezi'nin belli noktalarında sualtı dünyasını muhakkat görmenizi tavsiye ederiz.

Doğa ve Spor: Edremit'in birbirinden güzel beldelerini, doğasını keşfetmek için yolculuk yapmanızı öneririz. Bu hem sizi dinlendirecek hem de hiç bilmediğiniz güzellikleri fark etmenizi sağlayacak. Bunun için ilk olarak Kaz Dağı Milli Parkı'nın benzersiz atmosferinde güzel bir yürüyüşle başlayabilirsiniz. Sonrasında Sarıkız Tepesi ve Şahinderesi Kanyonu'nda yürüyüşünüze devam edebilirsiniz.

Kaplıcaları: Bölge kaplıcalar bakımından çok zengin olduğu için kesinlikle termal suların tadını çıkarmalısınız. Derman Kaplıcaları ve Güre Kaplıcaları tercihleriniz arasında olabilir.

Antandros Antik Kenti'ni görmeden kesinlikle Edremit gezinizi sonlandırmamanızı öneririz. Şehrin önemli antik yerleşim alanlarının başında gelen Antandros Antik Kenti, dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı kenttir. Kilikia ya da Aiol medeniyetleri tarafından kurulduğu tahmin edilir. Kent birçok kalıntısıyla farklı bir keşif noktası olacak sizler için.

Gece Hayatı: Edremit'in gece hayatı genellikle yaz sezonunda hareketlilik kazanır. Akşam saatlerinizde bölgede canlı müzik yapan barlara veya restoranlara gidebilir, gece geç saatlere kadar eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Yöresel Lezzetler: Edremit'te damağınızla buluşturmanızı önerdiğimiz lezzetlerin başında Balıkesir kaymaklısı, Balıkesir mantısı, saçaklı mantı, höşmerim, mafiş tatlısı, sac kavurma geliyor. Bu lezzetleri Edremit'teki restoranların çoğunda bulabilirsiniz. Edremit'in yöresel lezzetleri damağınızda ayrı bir yer edinecek. Bahsettiğimiz tatları denemeden kesinlikle Edremit'ten ayrılmayın.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu