Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Eskişehir Yapılacak Şeyler

Eskişehir Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

222 Park

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Eskişehir Merkez
0 kişi tavsiye yazdı 222 Park

2002 yılı sonunda faaliyete geçen ve geçmişini yansıtarak bir kompleks haline gelen mekan hala yaşayan bir doku. ...

Anadolu'nun en modern ve canlı kentlerinden olan Eskişehir, 24 saat yaşayan bir kent ve burada yapılabilecek pek çok keyifli aktivite var...
Porsuk Çayı üzerindeki köprüleri, birbirinden sevimli mekanları, heykelleri, çeşmeleri, yemyeşil parkları, canlı kültür ve sanat yaşamı ile Eskişehir, yalnızca Orta Anadolu'nun değil; ülkemizin de en gelişmiş ve modern şehirlerinden biri.

Zengin kültürü, köklü tarihsel mirası, genç nüfusu ve hareketli sosyal hayatı ile Eskişehir ülkemizin mutlaka görülmesi gereken kentlerinden biri.

Eskişehir'de ne yapılır, nereler görülmeli diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Eskişehir'de yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri kentin tarihi bölgesi olan Odunpazarı'nı gezmek. 19. yy mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğiniz Odunpazarı, Eskişehir'in turizm merkezlerinden biri aynı zamanda. Burada tarihi konakları görebilir, mimarisine hayran kalacağınız Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni, dünyada başka bir örneği bulunmayan Lületaşı Müzesi'ni, ülkemizin ilk cam müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni, geleneksel el sanatları ürünlerinin sergilendiği ve satıldığı Atlıhan El Sanatları Çarşısı'nı gezebilirsiniz.

Eskişehir tarihi yerlerinin yanı sıra yemyeşil parkları ile de ünlü bir kent. Eskişehir geziniz sırasında mutlaka görmenizi ve gezmenizi önerdiğimiz parkların başında Bilim Sanat ve Kültür Parkı ile Kent Park geliyor. Bu parklarda doğa ile iç içe yürüyüşler yapabilirsiniz.

Eskişehir'in kalbinin attığı yer Porsuk Çayı kıyıları. Heykellerle bezeli caddeler, yemyeşil su boyları, köprüler, çeşmeler ve cıvıl cıvıl insanlar süslüyor Porsuk Çayı kıyılarında oluşan tabloyu. Burada yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri Porsuk'ta tekne ile gezinti yapmak. Dilerseniz burada yer alan birbirinden sevimli mekanlardan birinde güzel bir yemek yiyebilir ve içkinizi yudumlayabilirsiniz. Porsuk Çayı kıyılarında yürüyüşler yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Eskişehir denince akla ilk gelen şeylerden biri de elbette çiğ börek ve balaban kebabı. Bu muhteşem lezzetleri tatmadan Eskişehir'den dönmeyin.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu