Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Galata Restoranları

Galata Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

Taksim'in kalabalığına inat sakinliğini koruyan Galata'da keyifli zaman geçirmek, mahalle dokusunu yaşamak, şirin restoranlarından birini seçip keyifle yemeğinizi yemek ve şarabınızı yudumlamak istiyorsanız birbirinden güzel alternatifler çıkacak karşınıza.
Yüzyıllara meydan okuyan Galata Kulesi'nin ışıltısı ile süslüdür Galata'nın her sokağı, her köşesi. İstanbul'un birçok yerinden görünen ve görkemli duruşuyla büyüleyen Galata Kulesi'nin gölgesinde sıra sıra dizilmiş şirin restoranlar, kafeler, publar, tasarım butikler ve dükkanlar yer alır. Taksim'in kalabalığına inat sakinliğini koruyan Galata'da keyifli zaman geçirmek, mahalle dokusunu yaşamak ve şirin restoranlarından birini seçip keyifle yemeğinizi yemek, şarabınızı yudumlamak istiyorsanız sizin için birbirinden güzel alternatiflerimiz var.

Sensus Şarap & Kahve Galata: Galata Kulesi'nin gölgesindeki en keyifli mekanlardan biridir Sensus Şarap & Kahve Galata. Bu mekanda birbirinden güzel şaraplardan, peynirlerden kendiniz seçiyorsunuz. Rahat bir atmosferi olan mekan özellikle hafta içi daha keyifli, daha sakin. O kadar çok şarap çeşidi var ki, seçmekte zorlanabilirsiniz. Her gittiğinizde farklı tatlar denemenizi öneririm. Pişman olmayacaksınız.

Galata Kiva: Benim Galata'da en sık gittiğim mekanlardan biridir değişik yörelerin tatlarından oluşan ve zengin çeşitliliği ile göz dolduran Galata Kiva. Günlük çıkan çorbaların, yemeklerin ve tatlıların dışında da renkli bir menüye sahiptir. Özellikle ‘erikli yavan sarma ve un helvası' harika. Mutlaka ama mutlaka denemelisiniz. Çeşit çeşit şarapları da cezbedebilir sizi ve Galata Kulesi'nin gölgesinde şarabınızı yudumlayıp, enfes yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Güney Restaurant: Kulenin gölgesindeki Güney Restaurant ev yemekleri, leziz pideleri ve salata çeşitleri ile dikkat çeken bir yer. Günlük yapılan ev yemeklerinden mutlaka tatmalısınız. Özellikle açık alanında oturuyorsanız renkli saatler sizleri bekliyor demektir çünkü Galata Kulesi'ne giden herkes restoranın önünden geçiyor olacak ve siz de gelen geçeni izlerken ve leziz yemeklerden tadarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Galata Konak Cafe: Galata'daki en güzel manzaralı mekanlardan biridir Galata Konak Cafe. Bir tarafta Tarihi Yarımada, Galata Köprüsü, diğer tarafta Galata Kulesi ve martılar. Öyle benzersiz bir manzaraya sahiptir ki burası, bir masalın içinde gibi hissedersiniz kendinizi. Yemeklerinin yanı sıra tatlıları da çok güzeldir Konak'ın. İstanbul'u, yıldızları, Galata Kulesi'ni, denizi, gökyüzünü tepeden seyretmek ve leziz bir tatlı ile bu güzel manzarayı taçlandırmak istiyorsanız en doğru adreslerden biridir Galata Konak Cafe.

Atölye Kuledibi: Galata gezinizde kısa bir müzik molası vermek istiyorsanız Atölye Kuledibi tam da aradığınız adres. Özellikle cuma - cumartesi akşamları caz ve blues gruplarının sahne aldığı bu şirin mekanda bir yandan kulağınızın pasını silerken, bir yandan da leziz yemeklerin tadına bakabilir ve şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Evinizdeymişsiniz gibi hissettiren sıcacık dekorasyonu, kokteylleri, zengin menüsü, küçük sahnesi ve hoş sohbet işletmecisi ile Galata'ya ayrı bir ruh katar Atölye Kuledibi.

Galata Çay Bahçesi: Yemeğe çok vakit ayırmadan ayaküstü bir şeyler atıştırmak istiyorsanız Galata Çay Bahçesi'nde soluklanabilirsiniz. Çaprazındaki börekçiden börek alıp, çay bahçesinde çay söyleyebilirsiniz. Ya da burada yapılan tostu deneyebilirsiniz. Asma yapraklarının gölgelediği Galata Çay Bahçesi, huzur kokan, tarih kokan atmosferi ile beğeninizi kazanacak.

Galata Köftecisi: Eğer canınız köfte yemek istediyse Galata'da çok şirin, çok salaş ve harika manzaralı bir köfteci var. Galata Köftecisi... Tam Galata Kulesi'nin dibinde yer alan mekandan buram buram köfte kokuları yayılıyor ve bu güzel kokulara kayıtsız kalamıyorsunuz. Yanında da leziz bir piyaz söyleyip, köftenin lezzetini ikiye katlayabilirsiniz. Galata, her keseye ve her damak tadına uygun restoranları, kafeleri ve barlarıyla bir yıldız gibi parlıyor adeta.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu