Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Galata Yapılacak Şeyler

Galata Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

Galataart

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Galata
0 kişi tavsiye yazdı Galataart

Galata Kulesi'ne komşu olan atölyemizin kapıları 2009 tarihinde açılmıştır. Geleneksel ebrularımızın yanı sıra modern ebrularımızın da yer aldığı atölyemizde, klasik ebru dersleri ve workshoplar düzenlenmektedir. ...

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Galata, günümüzde şehrin önemli turizm merkezlerinden biri. Kültür, sanat ve eğlencenin bir arada yaşadığı Galata'da yapabileceğiniz pek çok şey var.
İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Galata, günümüzde şehrin önemli turizm merkezlerinden biri. Kültür, sanat ve eğlencenin bir arada yaşadığı Galata'da yapabileceğiniz pek çok şey var. İşte bunlardan bazıları...

Galata'da yapılacaklar listenizin başında tarihi semti yürüyerek gezmek olmalı. Galata Meydanı'ndan başlayıp ara sokaklarla devam edebilirsiniz gezinize. Galata'nın sokaklarında yürürken pek çok tarihi bina ve yapıyla karşılaşacaksınız. Bu tarihi yapıların pek çoğunu ibadethaneler oluşturuyor. St. Peter ve St. Paul kiliseleri, Terziler Sinagogu, Aşkenazi Sinagogu, Neve Şalom Sinagogu ve İtalyan Sinagogu gezebileceğiniz tarihi yapılardan.

Galata denince akla ilk gelen görüntüde elbette Galata Kulesi yer alıyor. Galata'da yapılacaklar arasında Galata Kulesi'ne çıkmak elbette olmalı. Kulenin tepesinden eşsiz İstanbul manzarasını seyredebilir, kulenin içindeki restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

Galata Meydanı'nda vakit geçirmek Galata'da yapılacak en keyifli şeylerden biri. Meydanda bulunan sevimli cafe ve restoranlarda oturabilir, dilerseniz lezzetli bir yemek yiyebilir ya da bir içki molası verebilirsiniz.

Mekan keşfine çıktıysanız Galata'nın ara sokaklarındaki birbirinden keyifli mekanları da görmeyi unutmayın. Her köşe başında sizi cezbedecek bir cafe, bar, restoran veya şarap evi görmeniz mümkün.

Tünel Meydanı'na çıkabilir, buradan İstiklal Caddesi ve Taksim ile devam edebilir ya da Galata'dan aşağıya inerek Karaköy veya Tophane'ye inebilir, gezinize bu keyifli semtlerde devam edebilirsiniz.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu