Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Göcek Neyi Meşhur


Fethiye’nin küçük, sevimli ve yemyeşil sahil beldesi Göcek bozulmamış doğası ile cennetten bir köşe vaadediyor tatilcilere…

Toros Dağları’nın bittiği noktada, Fethiye ve Dalaman arasında yer alan, yemyeşil çam ormanları ile bezeli, masmavi bir denize, bakir koylara ve eşsiz güzellikteki koylara sahip Göcek kültür ve doğal varlıkları açısından Türkiye’nin en güzel yerlerinden biridir. Özellikle tekne ve yatların uğrak noktası olan Göcek pek çok irili ufaklı adaya sahiptir. Sahip olduğu eşsiz güzellikler sayesinde her yıl yerli yabancı binlerce misafiri ağırlar Göcek…

Göcek’in neyi meşhur, Göcek’te ne yenir diye merak ediyorsanız, görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ve tatmanızı önerdiğimiz lezzetler şöyle:

12 Adalar: Göcek irili ufaklı onlarca adaya sahiptir ve en çok da bu adaları ile ünlüdür. Göcek’te yer alan 12 Adalar da Göcek denince akla ilk gelenlerdendir. Göcek’e gittiğinizde 12 Adalar turuna mutlaka katılın. Gün boyunca sırayla uğrayacağınız adalarda şahit olacağınız güzelliklere hayran kalacak, doğanın Göcek’e bahşettiği bu güzelliklerin tadını doyasıya çıkaracaksınız.

Göcek mutfağı Akdeniz ve Ege mutfağının tipik bir örneğidir. Göcek sofralarının baş rolünde deniz ürünleri, zeytinyağı ve zeytinyağlı yemekler vardır.

Levrek, mercan ve çipura Göcek denizinden en çok çıkan balıklardır. Bunların yanı sıra kalamar, ıstakoz ve ahtapot da oldukça sık tüketilir.

Sebze ve meyve de Göcek sofralarında çok fazla tüketilir. Özellikle bamya, nohut, karnıkara ve fasulye gibi sebzelerin zeytinyağlıları en sevilen yemeklerdendir.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu