Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Göreme Yapılacak Şeyler

Göreme Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

10

Naile Art Gallery

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Göreme
3 kişi tavsiye yazdı Naile Art Gallery

10

Göreme Yürüyüş Parkurları

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Göreme
1 kişi tavsiye yazdı Göreme Yürüyüş Parkurları

Göreme, etrafı vadiler ile çevrili bir alandadır. Bu vadiler bitki örtüsü, içlerindeki eski yaşam alanları ve bu alanlarda yer alan eski yapılar, doğal zenginlik görülmeye değerdir. ...

Kapadokya'nın büyüsünden en çok nasibini alan yerdir Göreme...
Kapadokya'nın dört bir yanı gizem dolu atmosferinde, büyülü bir güzelliğe sahiptir Göreme... Gezilecek pek çok yeri, yapılacak birçok aktivitesi vardır Göreme'nin. Bunlar nedir diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atmanızda fayda var.

Göreme ve civarında gezmeye başlamadan önce, bu bölgede geçireceğiniz gün sayısına göre bir gezi planı çıkarmanızı mutlaka tavsiye ediyoruz. Gezecek o kadar çok yer var ki, planlı hareket etmek birçok yeri görmenizi sağlayacak.

Göreme gezinize dünyaca ünlü Göreme Açık Hava Müzesi'nden başlayabilirsiniz. Ülkemizin en büyük açıkhava müzesi olan Göreme Açık Hava Müzesi'ndeki binlerce yıllık bir geçmişe sahip kaya oluşumlarını ve kiliseleri görebilirsiniz.

İsketeli Şapel, Çarıklı Kilise, Aziz Basel'in Şapeli, Tokalı Kilise, Karanlık Kilise, Elmalı Kilise gibi başlıca kiliseleri gezebilirsiniz.

Göreme'de doğa ile baş başa uzun yürüyüşler yapabileceğiniz vadiler bulunuyor. Güvercinlik Vadisi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi, Göreme Kızılçukur Vadisi, Güllüdere Vadisi ve Zemi Vadisi'nde doğa keşifleri yapabilir, atla gezintilere çıkabilir, bol bol fotoğraf çekebilir, vadiler içinde bulunan oyma kilise ve yapıları gezebilirsiniz.

Göreme'ye çok yakında bulunan Avanos'a gidip buradaki çömlekçilerde çamurdan çömlek yapmayı öğrenebilir, sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.

Göreme'den kısa bir araç yolculuğu ile Ürgüp, Ortahisar, Uçhisar, Ihlara Vadisi'ne gidebilir, bu bölgelerde bulunan muhteşem doğayı ve yapıları görebilirsiniz.

Göreme merkezde yer alan mekanlarda lezzetli bir akşam yemeği yiyebilir ya da keyifli bir içecek molası verebilirsiniz.

Kapadokya denince akla ilk gelen şeylerden biri de elbette balondur. Balon turu yapmadan ve Göreme'nin güzelliklerinin bir de gökyüzünden görmeden tatilinizi sonlandırmayın.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu