Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Kahramanlar Gezilecek Yerler

Kahramanlar

Kemeraltı Çarşısı

  • Tarihi Yerler
  • I
  • Kahramanlar
0 kişi tavsiye yazdı Kemeraltı Çarşısı

İzmir seyahatinde mutlaka yer verilmesi gereken durakların başında gelen Kemeraltı Çarşısı, ülkemizin en eski çarşılarından biridir. Konak'ta yer alan ve 5 km2 genişliğe sahip olan çarşı yaklaşık 15.000 iş yerine ev sahipliği yapmaktadır. Tarihi 16.yy'a kadar uzanan tarihi çarşı 20.yy'a kadar üzeri tonoz ve kiremitle örtülü kapalı olarak hizmet vermiş sonraları ise açık hava pazarı haline gelmiştir. Sabahın çok erken saatlerinde kepenkleri açılan dükkanlar yaz aylarında çok geç saatlere, kış aylarında ise akşam saatlerine doğru kapanmaktadır. ...

Konak ilçesinin şirin semti Kahramanlar'da konakladığınız sürece tarihi Antik Smyrna Kenti'ni ziyaret edebilir, Kemeraltı çarşısını gezebilirsiniz.

Üzeri yarı açık yarı kapalı olan tarihi çarşı Konak'a gelmişken mutlaka görülmeli. Kemeraltı Çarşısı'nda geleneksel Türk el sanatlarından çini panolar, ahşap ürünler, seramikler ve kilim dokumacılığı ürünleri bulabilirsiniz.

Binlerce yüzyıldan sonra gün yüzüne çıkarılan kalıntılarla dolu bir antik kent: Smyrna. Günümüzde ortaya çıkarılmış kalıntılar arasında; tiyatro, kente su ulaştıran su kemerleri iç kale ve içinde çok büyük bir bazilikanın olduğu düşünülen Agora bulunmaktadır. Ayrıca burada ülkemizde sürdürülen en önemli arkeoloji projelerinden birisi hala devam etmektedir.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu