Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Kazdağları Yapılacak Şeyler

Kazdağları Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

Kayıt bulunamadı.

Ünü bölge sınırlarını aşmış ve bir doğa harikası olan Hasan Boğuldu'nun gürül gürül akan suyunda serinlemek, kamp ateşi etrafında meşhur Sarıkız efsanesini dinlemek, dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz benzersiz dağ laleleri arasında yürümek ve yıldızları izlemek istiyorsanız doğal bir film platosunu andıran Kazdağları tam da aradığınız adres.
Biga Yarımadası'nın en yüksek dağı olan Kazdağları, Marmara ve Ege bölgesini birbirinden ayırır. Burası temiz havası ile başınızı döndürür ve Alpler'den sonra dünyanın en fazla oksijen üreten dağıdır. Mitolojik efsaneleriyle örülü geçmişine, Yörük kültürünün hikayelerini de katan Kazdağları, özellikle bahar aylarında, tabiatın uyanışıyla beraber tüm güzelliklerini sunar ziyaretçilerine. Ünü bölge sınırlarını aşmış ve bir doğa harikası olan Hasan Boğuldu'nun gürül gürül akan suyunda serinlemek, kamp ateşi etrafında meşhur Sarıkız efsanesini dinlemek, dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz benzersiz dağ laleleri arasında yürümek ve yıldızları izlemek istiyorsanız doğal bir film platosunu andıran Kazdağları tam da aradığınız adres. Kazdağları gezinizde hiçbir şey yapmadan sadece doğa ile iç içe olmak, hamakta uzanıp, kuş seslerinin dinleyerek öğle uykusuna dalmak ve uçsuz bucaksız yeşili seyretmek bile ruhunuza iyi gelir. Siz yine de tatilimize renk katalım, aktivitelere katılalım derseniz de, birbirinden güzel seçenekler çıkacak karşınıza.

Yeşilyurt Köyü Gezisi: Geleneksel Ege mimarisinin ülkemizdeki en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Yeşilyurt Köyü'nü ziyaret edip, yöre halkıyla iki lafın belini kırmadan gezinizi noktalamayın. Ayrıca buraya kadar gelip, birbirinden güzel evlerin, tarihi eserlerin de fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmeyin.

Zeytin Hasadı: Ekim ayında Kazdağları'na geldiyseniz ‘Zeytin Hasadı' etkinliğine mutlaka katılmalısınız. Zeytin ağacı nasıl budanır? Salamura zeytinle tuzlama zeytinin farkı nedir? Ve zeytinyağı hangi yemeklerde, nasıl kullanılır? Gibi soruların cevaplarını alacaksınız bu etkinlikte.

Yakın Yerlere Ziyaret: Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Zeus Altarı, Roma Köprüsü, Adatepe Köyü, Assos, Zeytinyağı Müzesi, Küçükkuyu ve Troya'yı da gezinize dahil edip, bölgenin geçmişine ve doğal güzelliklerine daha yakından şahit olabilirsiniz.

Piknik: Usta bir ressamın tablosundan fırlayıp gelmiş gibi güzel görünen Kazdağları'nda yapılacak en keyifli aktivitelerden biridir piknik. Ağaçların gölgesinde, tertemiz havayı içinize çekerek ve cırcır böceklerinin sesini dinleyerek yemeğinizi yiyebilirsiniz. Büyük şehirlerin keşmekeşinden sonra buradaki sakinlik, yediğiniz tatlardaki lezzet ve huzur kokan atmosfer her şeyi ve herkesi unutturacak size.

Doğa Yürüyüşü: Bahar aylarında Kazdağları'na bir gezi düzenlediyseniz, doğanın en güzel, en çarpıcı renkleri eşlik edecek size. Rengarenk kır çiçekleri, pırıl pırıl gökyüzü, yemyeşil ormanlar ve gülümseyen güneş yürüyüşünüz boyunca peşinizden gelecek. Sıfırlanmak ve huzur bulmak istiyorsanız doğanın kucağında kaybolmayı deneyin.

Köy Kahvesinde Mola: Uçsuz bucaksız yeşil ile çevrili, şirin mi şirin Adatepe Köyü'nü gezdikten sonra, denize bakan yamaçlarından Zeus Altarı'nın fotoğraflarını mutlaka ama mutlaka çekin. Sonrasında ise köyün meydanındaki asırlık çınar ağacının gölgesinde bir kahve molası verin ve yöre halkıyla sohbet edip, bölge hakkında bilmediğiniz hikayeleri, efsaneleri dinleyin. Bu sohbet sırasında Ege insanının ne kadar misafirperver ve ne kadar hoşsohbet olduğunu bir kez daha anlayacaksınız.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu