Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Kızkalesi Yapılacak Şeyler

Kızkalesi Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

Kızkalesinde Nerede Denize ...

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Kızkalesi
0 kişi tavsiye yazdı Kızkalesinde Nerede Denize ...

Kızkalesi, masmavi denizi, uzun sapsarı kumsalı ile büyüleyici güzelliktedir. Kızkalesi sınırıları içerisindeki uzun plaj halk plajı olup, özgürce bu plajın istediğiniz yerinden denize girebilirsiniz. ...

Kızkalesi Alışveriş

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Kızkalesi
0 kişi tavsiye yazdı Kızkalesi Alışveriş

Kızkalesi'nde yaz aylarında açık olan 3 büyük market vardır. Bu marketlerden her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. ...

Kalesi, kumsalı, masmavi denizi ve hareketli geceleri ile Akdeniz'in incisi Kızkalesi.

Kızkalesi, özellikle Mersin ve çevre illerin yaz mevsiminde havaların ısınması ile tercih ettikleri bölgenin en ünlü ve meşhur tatil yöresidir. Kızkalesi'nin bu kadar popüler olmasının bir çok nedeni vardır. Kızkalesi'ni cazip hale getiren bu turistik belde de yapılacak şeyler ve görülecek yerler şöyledir;

Kızkalesi'nin sahip olduğu tarihi zenginlik hakkında beldeye adını veren kıyıya çok yakın konumlandırılmış kale fikir vermektedir. Bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, ticaretin başladığı bölgede yer alan Kızkalesi ve çevresinde görülmesi gereken tarihi yapılar şöyledir; Kızkalesi Deniz Kalesi, Adam Kayalar, Öküzlü Ören Yeri, Kanyteleis Kanlıdivane, Elaiussa Sebaste, Korykos Kara Kalesi.

Kızkalesi'nin uzun kumsalı, mavi bayraklı plajı ve masmavi denizi bu tatil beldesine tatilcileri mıknatıs gibi çeken en önemli özelliğidir. Özellikle yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler için denizde su seviyesinin çok yavaş yükselmesi rahatça denizin tadınının çıkarılmasına imkan sağlamaktadır. Burada sahilden kiralayacağınız kano ya da tekne ile kaleye gitmek oldukça moda. Kendinize güveniyorsanız, yüzerek de kaleye ulaşabilirsiniz. Kaldığınız otelin sahile kıyısı varsa otelin önünden rahatça denize girebilir, şezlong, şemsiyelerden faydalanabilirsiniz. Otelinizin böyle bir hizmeti yoksa hiç dert değil, sahilde cüzi rakamlara şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Sahil epey uzun, yazın ortasında dahi gitseniz, rahatça yüzüp, güneşlenebilirsiniz. Sahilde ayrıca her tür su sporunu yapabileceğiniz imkanı sizlere sunan aktivite merkezi var. Parasailing ile Kızkalesi'ni ve deniz içerisindeki kaleyi gökyüzünden izlemenizi tavsiye ederim.

Kızkalesi'nde gün genellikle sahilde güneşlenip, yüzerek geçmekte. Arkadaş grubu ile gitmişseniz, merkezdeki cafeler, bilardo salonları keyifli vakit geçirmek için tercih edilebilir.

Kızkalesi'nde yemek için çok alternatif yok. Erdemli ile Silifke'yi bağlayan yolun ikiye böldüğü beldede bu yol üzerinde sıralanmış yarı açık, devasa büyüklükte, genellikle kebap türü yemekler yapan restoranlar ilk tercih olabilir. Balık yemek isterseniz Akdeniz'e has Lagos balığını Narlıkuyu'da ki restoranlar hakkıyla yapıyor. Restoranların diğer ilginç özelliği denize doğru çıkıntı yapmış terasları. Özellikle bu teraslardaki bir masada keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Geceleri Kızkalesi sahili hareketli. Bar, disco tarzı gece klüplerinde eğlenmekten ziyade, genellikle çocuklu aileler kordon boyunca gecenin serinliğinde yürüyüş yaparak günü tamamlamaktadırlar.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu