Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
 • Yakınımdaki Oteller
 • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Maşukiye Gezilecek Yerler

Maşukiye

5.7

Maşukiye Aygır Deresi

 • Doğal Güzellikler
 • I
 • Maşukiye
3 kişi tavsiye yazdı Maşukiye Aygır Deresi

Kocaeli'nin en gezilesi yerleri arasındaki Maşukiye Aygır Deresi, Kartepe'nin zirvesinde başlar. İçerisinde irili ufaklı su kaynakları, dereler ve pınar vardır. ...

Kuzu Yaylası

 • Doğal Güzellikler
 • I
 • Maşukiye
0 kişi tavsiye yazdı Kuzu Yaylası

Kocaeli'nin doğal güzelliklerine yakından şahit olmak istiyorsanız Kuzu Yaylası size bu güzellikler hakkında harika bilgiler verecektir. ...

Maşukiye Kirazlı Yaylası

 • Doğal Güzellikler
 • I
 • Maşukiye
0 kişi tavsiye yazdı Maşukiye Kirazlı Yaylası

Kocaeli'nin turizmini canlandıran bölgelerden biridir Maşukiye. Yeşil alanlara hakim olan Maşukiye, hem kısa hem de uzun tatiller için sıkça tercih edilir. ...

Eski ismi Voçbe Hable olan ve doğası ile son yılların popüler adreslerinden biri olarak görülen Maşukiye'de gezilip görülmesi gereken yerleri sizler için listeledik…

Maşukiye, Kocaeli'nin Kartepe ilçesine bağlı bir belde. Buranın popülaritesini arttıran şey ise muhteşem doğal zenginlikler. İzmit'e 20 km uzaklıkta yer almasından dolası, özellikle hafta sonları günübirlikçilerin akınına uğruyor diyebiliriz. Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde ise Kartepe'nin yer aldığı bu doğa harikası yer, organik serpme kahvaltısı ve alabalık tesisleri ile ünlü. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve biraz kafa dinlemek için uğrayacağınız Maşukiye'de, az sayıda da olsa gezilip görülmesi gereken birkaç yer listeledik sizler için.

Merkez: Merkez deyince aklınıza öyle büyük bir alan gelmesin. Daha çok restoranlar ve el sanatları çarşısı adı altında küçük dükkanlar yer alıyor burada. Belki biliyorsunuzdur, bölge kirazı ile bir hayli ünlü. Dolayısıyla merkezdeki kiraz bahçelerine de uğrayabilirsiniz. Bununla birlikte, yine merkezde pazar günleri meydanda meyve-sebze pazarı kuruluyor. Uğrayıp, taze ürünler satın alabilirsiniz.

Alabalık Restoranları: Başta da belirttiğimiz gibi organik serpme kahvaltı ve alabalık Maşukiye'de oldukça ünlü. Maşukiye'deki alabalık restoranları ise her iki lezzeti de bulabileceğiniz yerler. Restoranlar, doğayla iç içe ve irili ufaklı şelalelere sahip olmalarıyla dikkat çekiyor. Bunlar Maşukiye'nin merkezindeki restoranlar. Kartepe taraflarında, daha klasik yapıda ama çok da güzel manzaralı restoranlar var.

Sapanca: Maşukiye'nin yanı başında yer alan Sapanca, uğramadan geçilmemesi gereken bir diğer güzellik. Sapanca Gölü kıyısında yürüyüş yapmak ve gölün üzerinde deniz bisikletine binmek keyif verici aktivitelerden. Sapanca'yı daha detaylı keşfetmek için Sapanca Gezilecek Yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kartepe: İstanbul'a yakınlığı ile bilinen ve kayak turizmi ile öne çıkan Kartepe, Maşukiye'ye 16 km mesafede. Maşukiye'den kendi aracınızla 25 dakikada ulaşabilirsiniz Kartepe'ye. Eğer Maşukiye gezinizi kış aylarına denk getirecekseniz ve yeterli vaktiniz de varsa Kartepe'ye gidebilir, günübirlik kayak yapabilir, ATV ya da bisiklet kiralayabilir, hiçbiri olmuyorsa sucuk-ekmek yiyerek manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Yaylalar: Doğası ve sakinliği ile sizi oldukça büyüleyecek bir yer olan Maşukiye, aynı zamanda çok sayıda hayranlık uyandıran yaylaya da ev sahipliği yapıyor. Kuzu Yaylası ve Kirazlı Yaylası başta olmak üzere; Çiğdem Yaylası, Soğucak Yaylası, Sultanpınar Yaylası ve Dikmen Yaylası, Maşukiye gezilecek yerler listenize dahil edebileceğiniz yaylalar arasında bulunuyor.

Derbent: Maşukiye'ye oldukça yakın bir mesafede yer alan Derbent, doğa ile iç içe olan atmosferi ile huzur dolu bir yer. Maşukiye'ye yolunuz düşmüşken Derbent'e de uğrayabilir ve burada keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu