Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Olimpos Gezilecek Yerler

Olimpos

Ceneviz Koyu

  • Doğal Güzellikler
  • I
  • Olimpos
0 kişi tavsiye yazdı Ceneviz Koyu

Antalya-Olimpos'tan yaklaşık 4,5 kilometre uzaklıkta bulunan Ceneviz Koyu, tekne turlarının uğrak yerlerinden biridir. ...

Doğa ile iç içe ve telaşsız bir tatil geçirmek istiyorsanız; geceleri caretta carettaların ziyaret ettiği, her şeyin taze olduğu bir masal diyarı olan Olimpos sizi ağırlamak için sabırsızlanıyor.

Pırıl pırıl kumsalı, yeşilin binbir tonuna sahip ormanları, maviden turkuaza dönen denizi ve sakinliği ile dikkat çeken Olimpos, her şeyi geride bırakıp, sıfırlanabileceğiniz bir cennet adeta. Birçok tatil bölgesinin aksine sessizdir burası. Kuş sesleri ve dalga sesleri ile uyanıp, organik ürünlerle hazırlanan zengin bir kahvaltı ile güne başlarsınız. Doğa ile iç içe ve telaşsız bir tatil geçirmek istiyorsanız; geceleri caretta carettaların ziyaret ettiği, her şeyin taze olduğu bir masal diyarı olan Olimpos sizi ağırlamak için sabırsızlanıyor.

Yanartaş: Olimpos - Çıralı Köyü yakınlarında bulunan ve turistler tarafından yoğun ilgi gören Yanartaş, önemli bir doğalgaz kaynağıdır. Yaz kış yanmaktadır ve mitolojik değeri de vardır. Olimpos'a geldiyseniz, Yanartaş'ı mutlaka gezi listenize ekleyin.

Çıralı: Bölgedeki en özel yerlerden biridir caretta carettaların yanı sıra çok sayıda hayvan ve bitki türünü de barındıran Çıralı. Taze ürünlerle zengin bir kahvaltı ile güne merhaba demek, doğanın kucağında, zamanın hızına yenilmeden vakit geçirmek, akşamları dalga sesleri eşliğinde rakı – balık yapmak ve masmavi denizinde huzur bulmak istiyorsanız Çıralı en doğru adreslerden biridir.

Ceneviz Koyu: Olimpos'a 5 kilometre mesafede yer alır tekne turlarının uğrak yerlerinden biridir yeşil ve mavi ile çevrili Ceneviz Koyu. Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı bakir doğası, güneşin tertemiz sulara yansıması ve daha birçok güzellikleri gözler önüne seren koy, görenleri büyülüyor adeta.

Olimpos Antik Kenti: Bölgedeki en dikkat çeken ve en önemli tarihi kalıntılardan biri olan Olimpos Antik Kenti'nin geçmişi M.Ö. 2. yüzyıla dayanır ve varlığını M.S. 15. yüzyıla kadar sürdürmüştür. Likya bölgesinin en önemli antik kentidir. Kilise kalıntıları ve Roma Tapınağı Bizans ve Roma'nın bu bölgede en fazla hüküm süren medeniyetler olduğunu göstermektedir. Helenistik dönemine dayanan Olimpos Antik Kenti, gezi listenize eklemeniz gereken yerlerin başında gelir.

Ulupınar: Bölgedeki nefes alma alanlarından biridir yüzyıllık çınarların gölgesinde yer alan Ulupınar. Tekirova'yı geçince çıkar karşınıza ve suların aktığı yol kıyısındaki mola yeridir. Sahip olduğu uçsuz bucaksız ormanlık arazi ve debisi yüksek suların bir arada olması Ulupınar'a olan ilginin gün geçtikçe artmasına neden oluyor.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu