Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Safranbolu Restoranları

Safranbolu Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

Tarihi ve kültürel dokusuyla keyifli bir seyahat olanağı sunan Safranbolu, birbirinden lezzetli yöresel tatları ile de seyahatinizi unutulmaz bir hale getiriyor.
Kendine özgü muhteşem lezzetlere sahip olan Safranbolu, ülkemizin hem göze hem de midenize hitap edecek en özel duraklarından biri. Bölgede konaklama birimleri kadar yemek yenecek restoranlar ve kafeler de bir hayli fazla. Henüz gitmeden merak uyandıracak bu lezzetlere ise özellikle Safranbolu merkezinde yer alan ve konaklama birimlerine yakın konumdaki mekanlarda ulaşmak mümkün.

Hem Karadeniz hem de İç Anadolu mutfağından esintiler taşıyan Safranbolu'nun yöresel tatları genellikle tereyağı ve hamur işlerinden oluşuyor. Bölgede yemek için öncellikle yapmanız gereken canınızın ne istediğine karar vermek. Eğer tercihiniz Safranbolu'ya özgü lezzetlerden olan peruhi yemekten yana ise mutlaka Eski Çarşı'ya gitmelisiniz. Eski Çarşı içerisinde hemen hemen her restoranda bulabileceğiniz bu lezzet, içi peynirli bir çeşit mantıdan oluşuyor. Peruhi bol pul biber, yoğurt, nane ve tereyağı ile servis ediliyor. Eski Çarşı'da aynı zamanda yörenin en özel lezzetlerinden pide yemeden seyahatinizi bitirmemenizi tavsiye ederiz.

Bölgenin diğer özel lezzetlerinden bir diğeri de bükme. Bir çeşit kapalı pide olan bükme, mayalı hamurdan yapılıyor. İç harcında ise ıspanakla kavrulmuş, soğan ve kıyma bulunuyor. Bu lezzeti yörede yiyebileceğiniz ne meşhur yer ise Kadıoğlu Şehzade Sofrası'dır. Burada aynı zamanda meşhur kuyu kebabını denemeden dönmemeniz gerektiğini ekleyelim.

Safrabolu'ya özel lezzetlerden bir diğeri de şüphesiz ki susamsız simit. Bölgenin neredeyse her fırınından ulaşabileceğiniz bu tadı, peynir ve çay ile denediğinizde neden bu kadar özel olduğunu siz de anlayacaksınız.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu