Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Taksim Restoranları

Taksim Restoranları - Yemek Yenilecek Yerler

İstanbul Avrupa Yakası'nın en gözde duraklarından biri olan ve her yıl sayısız yerli – yabancı ziyaretçisini gerek iş gerek seyahat amaçlı ağırlayan Taksim'de, herkesin damak tadına uygun lezzetler bulunuyor.
İstanbul'un en gözde eğlence ve alışveriş mekanlarına ev sahipliği yapan, yerli ve yabancı turistlerin de sıklıkla tercih ettiği semtlerden biri olan Taksim, aynı zamanda bünyesinde sayısız lezzeti bir arada sunan restoran ve kafeleri de bandırıyor. Sıklıkla ziyaretçi ağırladığı ve arkadaş ya da iş buluşmalarına yıl boyunca binlerce kez tanık olan bu semt, yemek yenilecek yerleri ile de oldukça fazla seçeneğe sahip.

Yemek yenilecek yerler arasında ilk akla gelen, birden çok çeşidi bir arada sunan Taksim Meydanı'dır. Ne yiyeceğine karar veremeyen ziyaretçilerine onlarca seçenek sunan meydan, fast food, ev yemekleri, kebap, hamur işi, tatlı, kahve ve daha nicesini bünyesinde barındırmaktadır. Günün her saati tercih edebileceğiniz restoranları ile Taksim Meydanı ilk seçenekler arasındadır.

Eğer canınız pizza, makarna, pasta ve kahve gibi lezzetlerden herhangi birini çekiyorsa Cihangir aradığınız durak olabilir. Samimi kafeleri, sıcak karşılamaları ve birbirinden lezzetli yemekleriyle Cihangir, bir diğer durağınız olabilir.

Taksim'de yemek yenilebilecek yerlerden bir diğeri ise Nevizade'dir. Eğer tercihinizi sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz keyifli bir akşamdan ve deniz ürünleri ya da mezelerle donatılmış bir sofradan yana kullanıyorsanız bu durumda Nevizade ve Nevizade Balık Pazarı tercih edebileceğiniz durakların başında gelmektedir.

Canınız yemek sonrası tatlı çektiyse ve waffle yemeyi tercih ediyorsanız, Taksim'de sizin için en uygun yerlerden biri Tünel olacaktır. Tünel çevresi ile Tünel'i Galata'ya bağlayan yol boyunca uğrayabileceğiniz kafeler, bunun için en uygun duraklar arasındadır.

Daha sofistike bir yerde yemek yiyip, muhteşem bir kule manzarasına dalıp gitmek istiyor ve akşamüzeri şarabınızı yudumlayacağınız bir yer arıyorsanız ise, kesinlikle Galata'ya uğramalısınız Galata Kulesi ve çevresinde konumlanan restoranlar arasında dilediğiniz tercih ederek, damak tadınıza uygun bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Karaköy'de ise birden fazla seçeneğe ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sahil boyunca yer alan deniz manzaralı balık restoranlarından birinde oturabilir, güneşli ve açık bir günde yürüyüş yaparken balık ekmek yiyebilir, ya da lezzetli tatlar sunan barlardan birinde eğlenceli bir akşam geçirebilirsiniz.

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu