Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
  • Yakınımdaki Oteller
  • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Ürgüp Yapılacak Şeyler

Ürgüp Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

Ürgüpde Alışveriş

  • Aktivite - Eğlence
  • I
  • Ürgüp
0 kişi tavsiye yazdı Ürgüpde Alışveriş

Ürgüp'de elemeği göznuru küçük taşlara oyularak yapılmış maket peribacası heykelleri alabilirsiniz.

Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ürgüp, sınırları içerisindeki sayısız kiliseleriyle ve diğer tarihi kalıntılarıyla en çok merak edilen noktalardan biridir.

Nevşehir-Ürgüp'te neler yapılmalı, nereler görülmeli sorularını bu sayfamızda yanıtlayacağız.

Ürgüp'te yapmanızı tavsiye ettiğimiz ilk şey, tabii ki bölgenin köklü geçmişinden günümüze gelen lezzetlerini denemeniz olacak. Masanıza ilk olarak testi kebabını isteyebilir, bu benzersiz lezzetin tadına kendi yöresinde bakabilirsiniz. Denemenizi önerdiğimiz yemekler arasında güveçte kuru fasulye ve etli ekmeği de yer alıyor. Bu arada yemeğinize güzel bir şarabın eşlik etmesine izin verin.

Ürgüp tatilinizde yapmanızı önerdiğimiz bir diğer aktivite ise alışveriş… Ürgüp gezinizde kendinize ve yakınlarınıza küçük taşların oyulmasıyla yapılmış olan maket peribacası heykeli alabilirsiniz. Peribacası heykelleri, bu güzel tatilinizi sizlere sürekli hatırlatacak küçük ve şirin bir hediyelik olacak.

Kapadokya'yı gökyüzünden kuş bakışı seyretmek için balon turuna mutlaka katılmalısınız. Balon turu düzenleyen acentalarla anlaşarak, heyecanlı ve keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Ürgüp'te görülmesi gereken çok yer var. Tatiliniz sırasında görmenizi önerdiğimiz yerlerin başında Ayvasil Kilisesi ve Ürgüp Temenni Anıt Mezarı gelmektedir.

Tarihi kalıntılar açısından çok zengin olan bölgeye geziler düzenleyip daha çok yer keşfedebilirsiniz. Ürgüp Taşkın Paşa Cami, Ürgüp Kadıkalesi ve Ürgüp Aziz Theodore Kilisesi keşif noktalarınız arasında mutlaka yerini almalı.

Eğer özel aracınızla seyahat ettiyseniz, Göreme Açık Hava Müzesi'ni görülecek yerler listenize mutlaka dahil etmenizi öneririz. Göreme Açık Hava Müzesi'nde yer alan kiliseleri ziyaret ederek farklı dönemlere kısa ama etkileyici yolculuklar yapabilirsiniz.

Keyifli bir Ürgüp tatili geçirmeniz dileğiyle...

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu