Konumunuz alınıyor lütfen bekleyin...
Kullanıcı Girişi
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Şifrenizi hatalı tuşladınız.
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Lütfen geçerli bir e-mail adresi girin.
Şifreniz en az 6 karakterden oluşmalı.
Ad soyad alanı hatalı, lütfen kontrol edin.
Şifre Hatırlatma
Yanlış bir e-posta adresi girdiniz.
Lütfen kayıt olurken kullandığınız e-posta adresini yazınız. Şifreniz bu adrese gönderilecektir.
Yükleniyor
Kapat
 • Yakınımdaki Oteller
 • Son Aramalar
Bağlantı Kopyalandı
KAPAT

Kapadokya Yapılacak Şeyler

Kapadokya Yapılacak Şeyler - Aktiviteler

10

Kapadokya Balon Turu

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Kapadokya
3 kişi tavsiye yazdı Kapadokya Balon Turu

Kapadokya, dünyada eşi benzeri olmayan tabiat harikası bir bölgedir. Bu bölgeyi tam anlamıyla görebilmek için düzenlenen balon turları nasıldır, ne zaman hareket ederler, nereleri dolaşırlar bu konular hakkında bilgiler şöyledir; balon turu hava durumuna endeksli yapılmaktadır. 28 derece üzerindeki ve aşırı rüzgarlı günlerde tur düzenlenmemektedir. ...

10

Naile Art Gallery

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Göreme
3 kişi tavsiye yazdı Naile Art Gallery

10

Lanora Turizm

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Kapadokya
1 kişi tavsiye yazdı Lanora Turizm

Lanora Turizm Seyahat Acentası Olarak Amacımız: Hizmet sunduğumuz misafirlere ve çözüm ortağı olduğumuz kuruluşlara, yaratıcı ve butik hizmet sunarak unutulmaz deneyimler yaşatan, Türkiye' de ve uluslararası alanlarda en iyi seyahat etkinliği sunduğumuz her hizmete, tüm ekibimiz ile değer katan, misafirlerimiz, kurumsal müşterilerimiz ve uluslararası seyahat şirketleri ile bütünlük içinde olan, yenilikçi, yaratıcı ve sıra dışı hizmetler sunan, hizmet alanlarını değer katarak genişletirken, uluslararası alanda güvenilir, kaliteli, yaratıcı, köklü, global düşünen ve lokal değerlerin bilincinde, üstlendiği her işi kültürel öğeleri de ön planda tutarak en iyi şekilde yapmayı hedefleyen. ...

10

Göreme Yürüyüş Parkurları

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Göreme
1 kişi tavsiye yazdı Göreme Yürüyüş Parkurları

Göreme, etrafı vadiler ile çevrili bir alandadır. Bu vadiler bitki örtüsü, içlerindeki eski yaşam alanları ve bu alanlarda yer alan eski yapılar, doğal zenginlik görülmeye değerdir. ...

Kapadokyada Atlı Safari

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Kapadokya
0 kişi tavsiye yazdı Kapadokyada Atlı Safari

Kapadokya, coğrafyası ile büyüleyici ve keşfedilmeye değer bir cennet. Bu güzelliği Kapadokya'nın yıllarca at yetiştiriciliği konusundaki namı, ünlü atları ile birleştirdiğimizde, bu değişik atmosferi at sırtında yaşamak farklı bir keyif oluyor. ...

Kapadokya Cross Golf

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Kapadokya
0 kişi tavsiye yazdı Kapadokya Cross Golf

Cross Golf, bu oyunun ana kurallarında bir tanesi oyun sahasına müdahele edip zarar vermemek, oyun bittikten sonra sahanın eskisi gibi bırakmaktır. Ülkemizde ilk defa Kapadokya'da yapılmaya başlanan bu spora, bölgede faaliyette olan bir kuruluş önderlik etmektedir. ...

Ürgüpde Alışveriş

 • Aktivite - Eğlence
 • I
 • Ürgüp
0 kişi tavsiye yazdı Ürgüpde Alışveriş

Ürgüp'de elemeği göznuru küçük taşlara oyularak yapılmış maket peribacası heykelleri alabilirsiniz.

Keyifli bir Kapadokya tatili için editorlerimizin ve gezginlerin tavsiyelerini aşağıda bulabilir, siz de Kapadokya tatiliniz sırasında edindiğiniz tecrübeleri diğer gezginlerle paylaşabilirsiniz.

Kapadokya, Türkiye'nin tanıtılması açısından son derece önemli bir noktada duruyor. Başta doğanın cömertliği ve usta bir heykeltıraş edasıyla şekillendirdiği kayalar, sonrasında yöre halkının ve turizm yatırımcılarının bölgeye yaptığı yatırımlar sonuçlarını almış durumda.

İşte Kapadokya'da görebileceğiniz yerler ve yapabileceğiniz şeyler hakkında belli başlı ipuçları:

Öncelikle Kapadokya geziniz için size tavsiye edeceğimiz ilk şey bölgeyi gezerken bir acentadan rehberlik ve tur hizmeti almanız veya araba kiralamanız. Böylece gün içinde pek çok yeri görme şansınız olacak. Diğer bir önerimiz ise gittiğiniz ilk müze gişesinden Müzekart satın almanız. Kapadokya bölgesinde pek çok müze ve ören yeri bulunuyor. Hepsi de görülmeye değer. Müzekart ile çok daha ekonomik bir şekilde gezinize devam edebilirsiniz.

Gezinize Göreme ve çevresinden başlayabilirsiniz. Göreme 3 tarafı kayalıklar ve peri bacaları ile çevrili bir bölge. Burada pek çok kilise, manastır yer alıyor. Aynı zamanda Göreme'de yer alan yapıların neredeyse tamamı yöreye özgü mimariye uygun şekilde tasarlanmış. Bu yapıları gezebilir, Göreme sokaklarında keşif yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya'da mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden. Peri bacalarının en yoğun şekilde yer aldığı bu müzede geçmiş zamanlarda var olan şehir hayatının izlerine rastlayacak ve büyüleneceksiniz.

Avanos, Kapadokya'nın vazgeçilmez duraklarından biri. Binlerce yıllık çanak-çömlek yapımı ile halıcılık kültürünü günümüze taşıyan köprü olan Avanos'ta bu kültürle tanışıp, deneyimleyebileceğiniz pek çok çömlek yapım merkezi bulunuyor. Çömlek ustalarından çömlek yapımı hakkında bilgi alıp ve izleyip, dilerseniz siz de kendi toprak çömleğinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda mağaza bölümünden sevdiklerinize hediye de götürebilirsiniz.

Peri bacalarını görebileceğiniz bir diğer yer ise Paşabağı Vadisi'dir. Zelve yolu üzerinde, Göreme'ye oldukça yakın konumda olan Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi, şapkalı peri bacalarının yer aldığı muhteşem güzelliğe sahip bir yerdir. Vadiye girdikten sonra, sağ tarafta yer alan tepeye çıkıp vadiye mutlaka yukarıdan bakın. Bu büyülü manzaraya dilerseniz bir şişe şarap da eşlik edebilir...

Kapadokya gezinize Paşabağ'dan sonra Ürgüp ile devam edebilirsiniz. Ürgüp, Kapadokya'nın vazgeçilmez duraklarından biri. Diğer yerlere göre daha hareketli ve kalabalık olan Ürgüp gece de pek çok mekan ile vakit geçirebileceğiniz bir yer. Ünlü Asmalı Konak da burada yer alıyor. Ürgüp de görmenizi tavsiye ettiğimiz diğer yer Temenni Tepesi. Tüm bölgeye hakim bir konuma sahip olan Temenni Tepesi'nde, eşsiz manzaraya karşı, kumda pişen Türk kahvenizi yudumlayıp, keyifli bir mola verebilirsiniz. Akşam yemeği için Ürgüp'de yer alan mekanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Ürgüp'e oldukça yakın konumda yer alan Mustafapaşa'yı da gezi rotanıza ekleyebilrisiniz. Asmalı Konak dizisinde yer alan ilk konak burada yer alıyor. Dilerseniz konakta hem gezebilir hem de yemek yiyebilirsiniz. Oldukça şirin bir kasaba olan Mustafapaşa'nın merkezinde bulunan cafe ve restoranlarda vakit geçirebilir, kasaba sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz.

Kapadokya, her köşesi mucizelerle dolu bir bölge. Ortahisar ve Uçhisar da bu mucizelerden payına düşeni fazlasıyla almış yerlerden. Hem Ortahisar'da hem de Uçhisar'da yer alan heybetli kaleler mutlaka görmenizi tavsiye ettiğiklerimiz arasında. Binlerce yıldır farklı medeniyetlerin yaşamış olduğu Uçhisar Kalesi ve Kapadokya Ortahisar Kalesi devasa boyutları ile sizi kendine hayran bırakacak.

Kapadokya, yer üstündeki mucizelerin yanı sıra yer altındaki yapıları ile de dünyaca ünlü bir yer. Bölgede pek çok yer altı şehri var ve bunların neredeyse tamamının tünel ve geçitler sayesinde birbirleri ile bağlantısının olduğu biliniyor. Kapadokya'daki en önemli yer altı şehri ise Derinkuyu Yeraltı Şehri. Bölgedeki en büyük yer altı şehri olan Derinkuyu, 4 bin yıllık bir geçinşe sahip ve toplam 12 kattan oluşuyor; ancak 8 katı geziye açık. Şehri mutlaka görevli rehberlerden biriyle gezmeniz öneriyoruz. Böylece şehirle ilgili gerekli tüm bilgileri almış ve keyifli bir gezi yapmış olacaksınız. Dilerseniz Derinkuyu Yeraltı Şehri'nin çok yakınında yer alan Kaymaklı Yer Altı Şehri'ni de gezebilirsiniz.

Ihlara Vadisi, Kapadokya geziniz sırasında sizi en çok büyüleyecek duraklardan biri olacak. Göreme'ye yaklaşık 100 km uzaklıkta bulunan Ihlara Vadisi, Aksaray ili sınırları içinde yer alıyor. Dünyanın 2. büyük kanyonu olan Ihlara Vadisi, 14 km'lik uzunluğa ve yer yer 100 metreyi bulan derinliğe sahip. Doğanın mucizesi olan bu vadi aynı zamanda Hristiyanlığın Anadolu'ya yayıldığı yer olarak biliniyor. Vadide sayısız kilise ve manastır yer alıyor. Tılsımlı bir güzelliğe sahip olan Ihlara Vadisi, her mevsim farklı güzellikler sunuyor. Vadide, Melendiz Çayı'nın huzur veren sesi eşliğinde yürüyüşler yapabilir, ata binebilir, kilise ve manastırları gezebilir, vadide yer alan restoran ve kafelerde mola verebilirsiniz. Özellikle alabalığı ile meşhur olan bu restoranlarda alabalık yemenizi öneriyoruz.

Kapadokya'nın simgesi haline gelmiş olan balon ise gezinizin en keyifli parçalarından biri olacak. Kapadokya'nın güzelliklerine bir de yukarıdan bakmak için balon gezisini mutlaka rotanıza ekleyin. Göreme'nin düzlüklerinden havalanıp muhteşem manzara eşliğinde size unutulmaz bir deneyim sunacak olan balon gezisi için Göreme'de yer alan balon firmalarından birini tercih edebilirsiniz.

Kapadokya'nın lezzetleri de doğal güzellikleri kadar ünlü. Yöreye özel testi kebabını ve etli ekmeği mutlaka deneyin. Dünyaca meşhur Kapadokya şarapları ise tatilinize keyif katacak. Eve dönüşte hem kendinize hem de sevdiklerinize bu şaraplardan almayı unutmayın...

person
sort
Ücretsiz Uygulamamız
Türkiye'de en iyi tatili planlamanın en hızlı ve keyifli yolu.
Yeni Liste Ekle
Bitti
Yeni Liste Ekle
Yeni liste oluşturuldu